Procesor
PROCESORY
Informacje o procesorach

Procesory

Polecamy


Intel vs AMD, odwieczna wojna technologiczna

Rozwój technologii komputerowej wymusza na producentach stosowanie coraz to nowszych rozwiązań. Wielu z nas pamięta czasy, gdy szybkości procesorów nie przekraczały 300 MHz. Jakże wspaniałe to było, gdy mieliśmy do czynienia z pierwszymi procesorami z serii Pentium 3. To był dopiero przeskok technologiczny. Dzisiejsi młodzi ludzie nie będą mieli już okazji doświadczyć takich przełomów. Dawniej odczuwalny był każdy dodatkowy herc, dziś parametry zwiększają się głównie na papierze. Do przeglądania Internetu, czy codziennej pracy biurowej w zupełności wystarczą procesory dwurdzeniowe. Nowocześniejsze i szybsze rozwiązania są potrzebne głównie graczom. Na szczęście jednak my, starsi użytkownicy komputerów, którzy z gier korzystają stosunkowo rzadko, możemy znaleĽć odpowiedni komputer dla siebie za niewielkie pieniądze. W końcu radziliśmy sobie na Commodore i Amigach, więc korzystanie ze współczesnych pecetów jest szalenie łatwe. Ilu to z nas miało tą ogromną radość wynikającą z tego, iż przesiadali się z poprzednich urządzeń na komputery standardu PC.

Właściwie od samego początku istnienia pecetów, procesory Intel towarzyszą nam w codziennych pracach. Od lat toczy się osławiona już wojna między Intelem a AMD. Nie się co oszukiwać, ze różnice między tymi urządzeniami są czysto kosmetyczne. Docenią je tylko zawodowi graficy komputerowi i gracze. Przeciętnemu człowiekowi nie robi różnicy, czy pracuje u niego procesor kilka herców szybszy, czy kilka herców wolniejszy. Jest to praktycznie niezauważalne.

Dlatego też wybór między takimi procesorami jest czysto kosmetyczny, wybierzmy odpowiedni procesor ze względu na upodobania. Jeśli wolimy Intela, to warto jest polecić jeden z produktów pochodzących z jego gamy. Jest to urządzenie spełniające wszystkie dzisiejsze standardy, a na dodatek występuje w ogromnej ilości wersji. Posiada on także obsługę DDR3, co w dzisiejszych czasach jest naprawdę sporym atutem. Pozwala to na sprawne działanie w najnowszych zestawach komputerowych i z najnowszymi programami i grami. Produktem tym jest procesor Icore i7, który to szturmem zdobywa rynek. Jak większość nowych procesorów, także i ten nie wymaga specjalnie dużych ilości energii. Stosunek jego mocy obliczeniowej do kosztów eksploatacji jest ogromnie niski.

Z tego też powodu jest on montowany w coraz większej ilości komputerów najwyższej klasy, przeznaczonych do celów szczególnych. Jeśli potrzebujemy komputera tylko do pracy i sieci, to możemy mieć pewność, że komputer oparty na tym procesorze będzie nam służył przez wiele lat. Jest to jedna z najbardziej niezawodnych maszyn w dziedzinie procesorów. Występuje zarówno w wariancie cztero- jak i sześciordzeniowym. Przeskok z komputera jednordzeniowego będzie naprawdę wielki. A wielu z nas przecież nadal korzysta z jednordzeniówek. Naprawdę warto jest wybrać ten model procesora. Jego głównym konkurentem jest AMD Phenom. Walka na rynku trwa bez przerwy. My dzięki temu mamy doskonałe procesory w bardzo korzystnych cenach. Oby tak dalej, my tylko skorzystamy.


© 2007 Procesor inc.