Procesor
PROCESORY
Informacje o procesorach

Procesory

Polecamy


Procesor Intel

Intel to jeden z największych na świecie producentów układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych. Siedziba główna znajduje się w Santa Clara w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz mikroprocesorów wytwarza między innymi płyty główne, chipsety do płyt głównych, zintegrowane układy graficzne, pamięci Flash, mikrokontrolery, procesory do systemów wbudowanych, sprzęt sieciowy, systemy zarządzania pamięcią masową.

O sile firmy stanowią zdolność projektowania zaawansowanych procesorów, których kolejne generacje zwiększają swoją moc obliczeniową zgodnie z prawem Moore'a oraz bardzo wysoki poziom zdolności produkcyjnych.

W latach 80-tych procesor Intel 8088 został wykorzystany przez firmę IBM do budowy komputera IBM PC. W 1985 roku Intel zaprzestał produkcji pamięci RAM ze względu na bardzo silną konkurencję i związany z tym stale zmniejszający się udział w tym rynku. W tym czasie procesory z rodziny x86 były już najważniejszym produktem firmy. W latach 90-tych Intel mocno inwestował w projektowanie nowych mikroprocesorów i promował rozwój rynku komputerów osobistych. Dzięki temu stał się dominującym dostawcą mikroprocesorów dla tych komputerów. Dziś jest jedną z największych na świecie firm działających na rynku IT.

Obecnie rodziny jej procesorów to: Pentium - wersje M [do laptopów], wersje podstawowe 2,3,4, wersja D - dwurdzeniowa, Celeron - wersje M [do laptopów] i D, Xeon - procesor do serwerów, Itanium, Core oraz Core 2 - najnowszy procesor dwurdzeniowy (i czterordzeniowy). Konkurencją są produkty firm AMD, VIA, IBM i Motorola.

W 2005 r. wraz ze zmianą strategii marketingowej, Intel zmienił logo firmowe na nowe. Poprzednie logo było zaprojektowane w 1968 r. przez samych założycieli Intela.

Procesory Intel do desktopów

Procesory firmy Intel do komputerów desktop zapewniają wyjątkową moc obliczeniową, wydajność i niezawodność w domu i w pracy.

Procesory Intel do laptopów

Procesory firmy Intel do laptopów umożliwiają pracę i zabawę wszędzie tam, gdzie masz na to ochotę.

Procesory Intel do do serwerów i stacji roboczych

Procesory firmy Intel do serwerów i stacji roboczych zapewniają zwiększoną skalowalność, moc i wydajność w niezawodnych środowiskach wieloprocesorowych.

Procesory Intel do wbudowane

Procesory wbudowane firmy Intel łączą wyjątkową wydajność ze skalowalnością, energooszczędnym przetwarzaniem dla szerokiego zakresu aplikacji wbudowanych.

Procesory Intel do do sieci i komunikacji

Wiodące w branży procesory do sieci i komunikacji korzystają z najnowszych technologii, osiągając wyjątkowo dużą moc obliczeniową.

Witamy na procesor.com.pl

Procesory AMD i PENTIUM

procesor.com.pl
procesory, kompresory i sprężarki a także wentylatory i projektowanie stron kraków
amd intel pentuim core duo
procesory amd, pentium, naprawa komputerów kraków, naprawa komputerów wieliczka

Naprawa Komputerów

Oferujemy kompleksową usługę naprawa komputerów.

© 2007 Procesor inc.